Ляшко розповів, чи є загроза для Києва у разі аварії на окупованій ЗАЕС

Ляшко розповів, чи є загроза для Києва у разі аварії на окупованій ЗАЕС

У разі можливого теракту рф на окупованій ЗАЕС Київ не опиниться у зоні ризику. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв'ю телеканалу "Ми-Україна".

"За тими прогнозами, які зараз є - Київ поза межею впливу (радіації, - ред.). Але ми повинні також чітко розуміти - давайте робити все можливе, щоб запобігти цьому теракту. Це ключове завдання. Друге - не створювати паніки і штучного ажіотажу", - заявив очільник МОЗу.

При цьому Віктор Ляшко наголосив, що у випадку надзвичайної ситуації на ЗАЕС населення повинно дотримуватися усіх рекомендацій фахівців.

"Навіть якщо щось стається - слухати рекомендації. Оскільки саме ці рекомендації, які даються в конкретний період часу, прив'язані до конкретної ситуації і радіаційного моніторингу. І це ми проходили при багатьох уже надзвичайних ситуаціях. Коли стається ситуація і є рекомендації і є чітке дотримання, вони рятують життя. Про це ми можемо говорити після терористичного акту 6 червня, коли підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Ми ж також говорили, що для нас, як Міністерства охорони здоров'я, ключовою задачею є не допустити спалахів інфекційних хвороб і коли прописані алгоритми і їх дотримуються, то…" - зазначив міністр охорони здоров'я.

Як повідомляли "Ми-Україна", раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що до радіаційної аварії неможливо підготуватися і неможливо захистити від її наслідків все населення.

Головне