Кузан пояснив, чому росіяни так хочуть взяти Соледар

Кузан пояснив, чому росіяни так хочуть взяти Соледар

Основна ціль взяття Соледару для росіян це гроші. Таку думку в ефірі телеканалу “Ми-Україна” висловив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

"Для бійців і взагалі для самого Євгенія Пригожина єдиний резон війни в Україні є звичайно гроші. Тобто він дуже розраховує, що зрештою накопичиться багато мобілізованих, що будуть свіжі підкріплення, що буде захоплена, все ж таки, повністю Донецька область, і дуже намагається перший зайти в Соледар, тому що саме там знаходяться шахти. Ну а як відомо, то і в Сирії, і в Центральноафриканській республіці, і в Венесуелі вся війна ось цих найманців "Вагнера" полягала в тому, щоб захопити якісь промисли, якісь видобутки, і потім просто качати звідки природні ресурси", - заявив Кузан.

Також він нагадав, що в Соледарі є соляні шахти й саме вони так приваблюють Пригожина.

"От в Соледарі він (Пригожин, - ред.) побачив якраз виробництво Артемсіль, він побачив соляні шахти, і сподівається на те, що вони будуть залишатися під його контролем. Звісно ж це те, що не подобається, такий спосіб війни, не подобається нікому. До речі, його бійцям також не подобається. Ну, тому що, просто-напросто, тисячі людей він кидає, не рахуючись з людськими життями і намагаючись просунутись на кілька кілометрів в місцях, які, в принципі, не мають ніякого стратегічного значення", - зазначив Кузан.

При цьому голова Українського центру безпеки стверджує, що наміри Пригожина також побачили і в міністерстві оборони рф.

"І новий командувач якраз операції в Україні, це колишній начальник штабу Герасимов, і міністр оборони Шойгу, вони вже видали для своїх пропагандистів методички, щоб не згадувати Пригожина", - розповів Кузан.

Він впевнений, що найближчим часом внутрішнє протистояння в росії лише посилиться, після чого "вагнерівцям" стане небезпечно перебувати на фронті.

Як раніше повідомляли "Ми-Україна", у п’ятницю, 13 січня, міністерство оборони росії офіційно оголосило про взяття міста Соледар, що поблизу Бахмута Донецької області. 

Згодом у Генеральному штабі Збройних сил України спростували інформацію загарбників про нібито повну окупацію Соледару Донецької області.

Головне