Сили оборони знищили понад 60 000 тонн боєприпасів арсеналу Балтійського флоту в ленінградській області рф, а також успішно уразили підприємства, що забезпечують російську окупаційну армію критично важливими компонентами.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський за результатами доповіді керівника ГУР МО Олега Іващенка.
"Передусім обговорили виконання плану наших далекобійних санкцій проти росії за цю війну та кроків, що необхідні для наближення миру", - зазначив голова держави.
Зеленський додав, що крім ураження складу боєприпасів поблизу Санкт-петербургу, за даними воєнної розвідки, українські сили здійснили ураження виробництв, які забезпечують армію рф радіоелектронікою та іншими критично важливими компонентами.
За словами очільника держави, також українська розвідка отримала внутрішні документи рф, які містять оцінку наслідків українських далекобійних ударів по тилу росії.
"Зафіксовані і заходи реагування російського керівництва на ситуацію, що склалася. Одним із таких заходів є переміщення систем ППО з російських регіонів у Москву та до Керченського мосту", - зауважив Зеленський.
Він додав, що такі рішення Кремля призвели до послаблення інших напрямків як на території рф, так і на тимчасово окупованих українських землях.
Окремо президенту доповіли про поточний стан російського ракетного виробництва та стратегічної авіації. Україна готує нові кроки у відповідь на продовження російської агресії та удари по українських містах.
"Важливо, щоб до якнайбільшої кількості росіян дійшло розуміння, що війну затягує саме відмова російського керівництва від дипломатії", - наголосив голова держави.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в мережі з'явилися супутникові знімки Planet Labs за 23 червня із наслідками успішного ураження “Воронезького заводу напівпровідникових приладів”.