Ймовірно, окупанти все ж переведуть ЗАЕС-5 у "холодний" зупин, - Енергоатом

Ймовірно, окупанти все ж переведуть ЗАЕС-5 у

Ймовірно, що російські окупанти все ж переведуть ЗАЕС-5 у "холодний" зупин. Про це повідомив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час відвідування однієї з АЕС.

За його словами, працівники ЗАЕС можуть теоретично ініціювати переведення блоку №5 у "холодний" зупин. Однак фізично вони не можуть цього зробити, тому що ситуацію контролюють росіяни.

"Так зване керівництво станції поки що не виконує розпорядження ДІЯРУ, але, за нашою інформацією, готується перевести цей блок", - розповів Котін.

За словами президента "Енергоатома", є сподівання, що місія МАГАТЕ і безпосередньо глава агентства Рафаель Гроссі зможуть переконати окупантів забезпечити переведення блоку в "холодний" зупин. Котін також додав, що сам "холодний" зупин - це найбезпечніший стан експлуатації енергоблока за будь-яких умов.

Очільник "Енергоатома" зазначив, що рішення Держатомрегулювання від 8 червня про переведення в "холодний" зупин останнього з шести енергоблоків ЗАЕС, який перебуває в "гарячому" зупині, є логічним після зниження рівня Каховського водосховища внаслідок підриву Каховської ГЕС та втрати можливості підживлювати ставок-охолоджувач ЗАЕС.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що ситуація з підривом Каховської ГЕС і зниженням рівня Каховського водосховища була б критичною для ЗАЕС, якби станція працювала.

"Гроссі знає про цю проблему з непереведенням у "холодний" зупин. Я сподіваюся, він там буде і зможе у відповідний спосіб вплинути. Але наразі це не критично. Нині у мене важливіше питання: як ми будемо її запускати після деокупації. Треба буде шукати рішення, як забезпечити охолодження. Це черговий непростий виклик", - повідомив глава Міненерго.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі втретє їде на ЗАЕС, яка вже 16 місяців перебуває під контролем росіян.

Головне