Ізраїль звинуватив угруповання ХАМАС у порушенні перемир'я

Ізраїль звинуватив угруповання ХАМАС у порушенні перемир'я

Ізраїль звинуватив угруповання ХАМАС у порушенні перемир'я після того, як кілька ізраїльських солдатів отримали легкі поранення через напад з боку угруповання ХАМАС на півночі сектору Гази.

Про це повідомило видання Times of Israel. Як зазначається, це є першим серйозним порушенням тимчасового режиму припинення вогню.

Крім того, я повідомили в пресслужбі ЦАХАЛ, три вибухові пристрої підірвалися біля позицій Армії оборони Ізраїлю в двох різних місцях на півночі Сектору Газа. Таким чином угруповання ХАМАС порушило умови перемир'я.

В одному з подібних інцидентів бойовики спрямували вогонь проти ізраїльських військовослужбовців, які, у свою чергу, відкрили відповідний вогонь. Обидва випадки стались на території, яка передбачена в угоді про припинення вогню між анклавом та Ізраїлем.

Водночас речник військового крила ХАМАСу повідомив, що бійці з анклаву лише били у відповідь на "очевидне порушення" режиму припинення вогню з боку Ізраїлю на півночі Гази. Це закінчилось стріляниною. В угрупованні підкреслили, що ХАМАС є "відданим перемир'ю доти, доки його дотримується ворог".

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, угруповання ХАМАС мало намір відпустити ще 20 ізраїльських заручників у вівторок-середу, 28 та 29 листопада. У цій ситуації Катар виконує роль посередника.

Перші чотири дні реалізації домовленості щодо обміну полоненими, який розпочався в суботу, 24 листопада, призвів до звільнення 69 колишніх заручників, серед яких - 50 громадян Ізраїлю.

Головне