Голові Державної судової адміністрації повідомлено про підозру, – САП

Голові Державної судової адміністрації повідомлено про підозру, – САП

Голові Державної судової адміністрації України Олексію Сальнікову повідомлено про підозру в корупції.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram-каналі. Як зазначається, Сальнікова підозрюють у підбурюванні до надання хабаря суддям Верховного суду за винесення рішення на користь комерційної компанії. Крім того, йому інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману.

"У межах досудового розслідування встановлено, що у березні 2023 року голова ДСА отримав від фізичної особи 7,5 тис. доларів. Частину цих коштів він мав залишити собі, а 5 тис. доларів начебто передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства", - йдеться в повідомленні.

Після цього Сальніков запевняв "фізичну особу" в тому, що його питання вирішується. Водночас затримку пояснював "об'єктивними причинами". Після викриття колишнього голови Верховного суду посадовець продовжував переконувати, що обумовлене рішення буде прийнято. Він казав, що з цього приводу планує поспілкуватися з головою одного з касаційних судів.

Водночас наміру спілкуватися він не мав. Кошти передавати будь-кому для вирішення цього питання Сальніков не збирався, як і не збирався повертати отримані кошти особі.

Наразі до суду скеровано клопотання про обрання голові ДСА запобіжного заходу.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, НАБУ та САП з органами правопорядку Естонії та Франції викрили сімох осіб на заволодінні 450 млн гривень державного підприємства “Поліграфічний комбінат “Україна”. Зокрема, НАБУ і САП вручили підозру Максиму Степанову за розкрадання грошей.

Головне