Генштаб Північної Македонії погодив передачу Україні вертольотів Мі-24: скільки можуть дати

Генштаб Північної Македонії погодив передачу Україні вертольотів Мі-24: скільки можуть дати

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”.

Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться 29 березня, повідомила голова Міноборони країни Славянка Петровська.

Зазначається, що це будуть 12 вертольотів Мі-24, які Північна Македонія купила в України у 2001 році. За оцінкою міністерки, це крок жодним чином не послабить обороноздатність країни, оскільки замість них буде придбано вісім нових та сучасних.

Defence24 пише, що чотири вертольоти пройшли модернізацію - вони адаптовані для взаємодії з силами НАТО та отримали нову авіоніку, що дозволяє використовувати окуляри нічного бачення, систему нічного бачення Aviators, сучасну систему навігації, інфрачервоне освітлення та "інші незначні оновлення".

"Якби Україна змогла отримати від Македонії хоча б чотири модернізовані Мі-24В зі зберігання та інші як "донори запчастин", це б дало можливість ЗСУ бити з повітря по російським окупантам уночі. Чим заодно просаджувати моральний дух ворога", - зазначає видання.

Нагадаємо, раніше цього тижня Словаччина передала Збройним силам України перші чотири винищувачі МіГ-29. Передання винищувачів відбувається відповідно до міжурядової угоди між двома країнами. Загалом Словаччина передасть нам 13 винищувачів радянського виробництва та частину ЗРК КУБ. Найближчими тижнями отримаємо решту літаків.

Як писав "Ми-Україна" раніше, петиція з вимогою започаткувати в Україні День вшанування захисників Маріуполя 20-го травня набрала необхідну кількість голосів. Всього за три дні її підтримало 25 635 людей. 

Ініціаторкою петиції стала дружина командира полку “Азов” Дениса “Редіса” Прокопенка – Катерина.

Головне