Генерал Павел виграв президентські вибори у Чехії: чому це важливо для України

Генерал Павел виграв президентські вибори у Чехії: чому це важливо для України

Генерал армії у відставці Петр Павел, за даними підрахунку голосів, виграв президентські вибори у Чехії.

Про це пише радіо Прага.

Другий тур президентських виборів відбувався цієї п'ятниці та суботи. У ньому за посаду президента Чехії змагалися 61-річний генерал у відставці Петр Павел та 68-річний мільярдер Андрей Бабіш.

Після підрахунку усіх голосів у фіналі президентських виборів перемагає Петро Павел. Він набрав 56,3%, а Андрій Бабіш має менш як 44%.

За проміжними підсумками, на дільниці прийшли майже 70% виборців, які мають право голосу.  Це рекордна явка. 

Для України ці вибори були важливими, адже боротьба точилася між кандидатом, який виступає за поразку Росії у війні, постачання ЗСУ озброєнь і вступ України в НАТО, і кандидатом, який пропонував мирну конференцію.

Бабіш казав, що в Чехії вже немає озброєнь для України й не вважає, що вона може вступити в альянс.

За час повномасштабної війни Чехія продемонструвала себе як один з кращих союзників України.

Довідка.

Петр Павел все своє життя присвятив армії і лише кілька років тому пішов у політику. Після закінчення військового інституту сухопутних військ у 1983 році почав військову кар'єру, командував розвідувальним десантним взводом особливого призначення. У 2015-2018 роках був першим представником посткомуністичної країни на чолі військового комітету НАТО.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, посли країн “Групи семи” наголосили на важливості боротьби з корупцією в контексті збільшення іноземної допомоги та під час відновлення і відбудови України.

Головне