Естонія оголосила рекордний пакет військової допомоги України: Зеленський висловив подяку 

Естонія оголосила рекордний пакет військової допомоги України: Зеленський висловив подяку 

Естонія надасть Україні рекордний пакет військової допомоги на €113 млн, до якого увійдуть непряма вогнева і протитанкова зброя, а також боєприпаси. Про це повідомила очільниця естонського уряду Кая Каллас.

"Сьогодні уряд Естонії вирішив надіслати найбільший на сьогодні пакет допомоги важкого озброєння Україні. Наша загальна військова допомога Україні становить понад 1% нашого ВВП. У пакет входять гаубиці, гранатомети та боєприпаси - те, про що просила Україна", - повідомила Каллас у себе в Twitter.

Вона наголосила, що всі хочуть закінчення війни, яку розв’язала росія в Україні. Для цього, за словами голови уряду Естонії, "вся трансатлантична спільнота повинна робити більше і надавати військову допомогу в більших масштабах і швидше для забезпечення перемоги України".

"Росія надіслала чіткий сигнал, що вона хоче продовжувати свою агресивну війну. Незважаючи на втрати в живій силі та техніці, росія все ще має тисячі танків, бронетехніки та артилерії на своїх складах, які готова кинути у війну. Росія також має величезну живу силу і продовжуватиме мобілізувати сотні тисяч", - зазначила Каллас.

"Давайте переглянемо наші запаси та переконаємося, що наша промисловість виробляє більше та швидше. Російська агресія має ціну для всіх нас – ціну, яку ми платимо в євро, а Україна – людськими життями", - додала Каллас.

Варто зазначити, що Естонія планує передати Україні десятки 155-мм і 122-мм гаубиць, тисячі снарядів і вантажівок до них, понад сотню протитанкових знарядь Carl-Gustav і понад тисячу одиниць боєприпасів до них.

Президент України Володимир Зеленський вже висловив свою подяку Естонії за таке рішення. 

"Щиро вдячний прем’єр-міністру Каї Каллас за оголошений сьогодні найбільший пакет військової допомоги, що містить гаубиці, гранатомети та боєприпаси. Естонія на ділі продемонструвала свою щиру підтримку України в боротьбі з агресором. Ми це цінуємо. Це інвестиція в нашу спільну перемогу!" - написав глава української держави у себе в Twitter.

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1616009164240875521

Як повідомляли "Ми-Україна", голова британського МЗС Джеймс Клеверлі повідомив, що Велика Британія дасть Україні танки Challenger 2, важку артилерію та понад 200 броньованих автомобілів.

Головне