До декларації G7 про гарантії безпеки приєдналися майже 30 країн, - Зеленський

До декларації G7 про гарантії безпеки приєдналися майже 30 країн, - Зеленський

До декларації "Великої сімки" щодо гарантій безпеки для України приєдналися майже 30 країн.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у Facebook.

"Станом на сьогодні вже більше 20 держав приєдналися до декларації "Групи семи" щодо безпекових гарантій Україні. Наша команда працює далі. Зараз майже 30 загалом, разом із "Сімкою". Буде більше", - заявив він.

Голова держави додав, що Україна та Канада розпочали переговори щодо двостороннього документа про безпекові гарантії.

"Розпочали переговори з Канадою щодо двостороннього документа про безпекові гарантії. Раніше розпочали з Америкою та Великою Британією. Це дасть Україні значно більше можливостей", - сказав Президент.

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт НАТО. Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили "Спільну декларацію про підтримку України". До декларації вже приєдналася понад 20 країн, список продовжує поповнюватися.

Компоненти гарантій безпеки

Загалом гарантії безпеки включають наступні компоненти:

  • Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу.
  • Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни. Усі ці принципи були закладені в концепції Kyiv Security Compact групи Расмуссена-Єрмака.
  • Підтримка у притягненні рф до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

Крім того, документ відкритий і дає можливість іншим країнам долучитися до гарантій безпеки.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Резніков попросив журналістів прибрати неперевірені матеріали про закупівлю курток.

Головне