Демченко про можливе нове вторгнення з півночі: Росія та Білорусь спільними навчаннями постійно загострюють ситуацію

Демченко про можливе нове вторгнення з півночі: Росія та Білорусь спільними навчаннями постійно загострюють ситуацію

Росія та Білорусь своїми спільними навчаннями постійно загострюють ситуацію навколо можливого нового вторгнення в Україну з білоруської території. Про це в ефірі "Ми-Україна" заявив спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, Росія не припиняє спроби переконати Білорусь повноцінно вступити у цю війну.

"Ситуація по лінії кордону контрольована, хоч досить напружена. Україна ніколи не відкидала того, що з Білорусі може поновитися вторгнення російських підрозділів. Ми бачимо, що Росія активно тисне на Білорусь, щоб Білорусь повномасштабно вже долучилася до війни, яку Росія розв'язала проти нашої країни. Тому ми маємо бути готові до розвитку будь-якої ситуації і наші воїни, прикордонники і також інші складові Сил оборони, вони готові до розвитку будь-якої ситуації і ми продовжуємо укріплювати наш кордон", - наголосив Демченко.

При цьому він наголосив, що Росія досить активно використовує Білорусь для підготовки своїх військових.

"Щодо нагнітання ситуації - Росія і Білорусь своїми спільними навчаннями постійно загострює ситуацію на цьому напрямку. До того ж ми бачимо, що зараз Білорусь активно з її інфраструктурою використовується як майданчик для цих спільних навчань і вони вже тривають довгий час. Зараз вони анонсували навчання авіації, до цього аонсувалися тільки навчання сухопутних підрозділів і вони власне й не припиняються", - розповів представник Держприкордонслужби.

Він також додав, що наразі в Білорусі знаходиться десь орієнтовно близько 10 тисяч російських військовослужбовців, які проходять підготовку. 

"В подальшому вони перекидаються на схід україни для того, щоб посилити російські угрупування там. А в Білорусь заїжджають нові або мобілізовані, або інші підрозділи. Тобто фактично білорусь вже підтримує Росію у війні, розвязаній проти України, надаючи свою територію і надавши для вторгнення 24 лютого, надаючи свою інфраструктуру для підготовки, а також відкривши свій повітряний простір, де активно використовується авіація Російської Федерації", - підкреслив Демченко.

Щодо поточної ситуації на україно-білоруському кордоні, то, за словами Демченка, там не фіксується переміщення техніки або польотів важкої авіації, або ж якихось інших провокацій. 

"Проте ми готові до будь-чого, що може здійснити Росія на цьому напрямку", - запевнив спікер Держприкордонслужби.

Як раніше повідомляла "Ми-Україна", російські військові продовжують прибувати на територію Білорусі. 

Головне