Чернєв розповів, як вдалося вмовити союзників надати Україні дозвіл бити по росії

Чернєв розповів, як вдалося вмовити союзників надати Україні дозвіл бити по росії

Заступник голови комітету Верховної Ради із питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі "Ми-Україна" розповів, як вдалося переконати союзників надати Україні дозвіл бити по території росії західною зброєю.

За словами парламентаря, тут була дуже важливою позиція Сполучених Штатів Америки та їхнє лідерство.

"Ми розуміли, що основне рішення лежить не в Берліні, а в Вашингтоні. Тому що саме американська зброя є основною складовою зараз на полі бою. Саме американці нам дають далекобійну зброю, якою ми можемо вражати цілі на території російської федерації. І ось цей ключ до надання такого дозволу ми знайшли, знову ж таки, починаючи зі Сполучених Штатів", - зазначив Чернєв.

Після цього, додав він, і інші країни почали переглядати свої позиції щодо такого дозволу.

"Розуміючи, як прискіпливо ставиться пан Шольц до своїх рішень, що стосуються надання озброєння, це дійсно важливий крок, важливий етап. Тому що канцлер Шольц, ми знаємо, дуже обережний в своїх рішеннях. Але коли це колективне рішення, коли лідером є Сполучені Штати, рішення приймаються швидше і простіше", - резюмував заступник голови парламентського комітету з питань нацбезпеки.

Як повідомляли "Ми-Україна", дозвіл на використання далекобійної зброї по території рф є питанням тижнів, переконаний Єгор Чернєв. 

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.