Черговий візит голови МАГАТЕ на ЗАЕС: на що він там може вплинути

Черговий візит голови МАГАТЕ на ЗАЕС: на що він там може вплинути

Очільник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі втретє їде на ЗАЕС, яка вже 16 місяців перебуває під контролем росіян.

Що це дасть розповів в ефірі "Ми-Україна" голова "Енергоатому" Павло Котін.

"Це спостерігач високого рівня. Він також намагається залишити там додаткову кількість експертів МАГАТЕ . Їхня присутність там дозволить додатково покращити стан зняття всіх параметрів станції і передавати їх. Це також може бути "запобіжником" для рашистів проти вчинення ними якихось злочиних дій на Запорізькій АЕС", - заманив Котін.

Він також наголосив на тому, що станція не працює з вересня минулого року. На сьогодні у "гарячому" стані зупину перебуває лише один блок (його окупанти використовують для виробництва пари), решта - у"холодному".

"Один енергоблок зараз перебуває у "гарячому" стані. Це значить, що він знаходиться на робочому параметрі що стосується теплоносія першого та другого контурів, але реактори не працюють. Вони всі заглушені з вересня. П'ять інших енергоблоків в "холодному" стані. "Холодний" зупин є найбезпечнішим станом роботи енергоблоків", - пояснив Котін.

Голова "Енергоатому" також зазначив, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС не падає. Води у ньому достатньо, щоб забезпечити всі функції охолодження реакторів і систем безпеки.

Як відомо, візит Гроссі мав розпочатись напередодні, 14 червня. Однак його було відкладено з огляду на нестабільну безпекову ситуацію на атомному об'єкті.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські солдати, які перебувають на окупованій Запорізькій АЕС, заблокували автоматичну передачу даних з датчиків радіаційного моніторингу на станції.

Головне