Перший рік повномасштабної війни росії проти України відзначився широким використанням новітніх технологій. Окрім військових інновацій Україна також отримала доступ до технологій на основі штучного інтелекту, таких як чат-бот ChatGPT і нейромережа Midjourney.
“Ми-Україна” дізнався, що думає цифровий розум про перший рік російсько-української війни та подальшу долю нашої держави.
Початок російського вторгнення
Перше запитання до ChatGPT стосувалось перших днів повномасштабної російської агресії проти України. Чат-бот навів кілька факторів, які допомогли нашій державі вистояти в цей важкий період.
Нейромережа Midjourney також відповіла схоже запитання й показала, як вона бачить український спротив рашистам.
Чому російські загарбники програють на українських фронтах
Коли ChatGPT запитали про численні поразки рашистів, програма виявила дев'ять ключових чинників. Цікаво, що попри показову об'єктивність чат-бот не видав звичної преамбули про неоднозначність питання й не називав війну більш нейтральним терміном "конфлікт".
Проти стояння вільного світу проти рашизму в Україні нейромережа Midjourney зобразила у вигляді російських окупантів та воїнів ЗСУ й добровольців з інших країн.
Перемоги України та її Збройних сил штучний інтелект пояснив вісьмома пунктами, які охоплюють як внутрішні, так і зовнішні фактори.
Збройні сили України зразка 2023 року та представників іноземного легіону нейромережа Midjourney намалювала ось такими:
Переможці й переможені: що буде з Україною та росією після війни
Розповідаючи про долю двох сусідніх, але непримиримих держав, ChatGPT надав позитивний прогноз для України й дуже невтішний для росії. Наша країна, на думу штучного інтелекту, може стати сильнішою й впливовішою завдяки перемозі над рф. Однак радісні перспективи невіддільні від системних зусиль та щоденної праці. Тому чат-бот розповів, за яких умов Україна точно переможе рашистів.
Про Україну після перемоги у війні з рф штучний інтелект розповідає з обережним оптимізмом.
Ось таку ілюстрацію перемоги України створив Midjourney. Цікаво, що на картинках можна побачити не лише українську символіку, але й польський прапор. Ймовірно, нейромережа бачить перемогу над рашизмом як спільний здобуток України та всього вільного світу.
Для росії ж не передбачається позитивних прогнозів. Санкції, міжнародна ізоляція, внутрішні проблеми — таким бачить майбутнє країни-агресорки ChatGPT.
Також чат-бот надав кілька рекомендацій щодо убезпечення нашої держави від нападів росії у майбутньому. Загальну направленість можна описати як тиск на рф і подальше зміцнення України.
Нагадаємо, українці розповіли, яка подія була найбільш обнадійливою за рік війни з російськими загарбниками.