Блінкен: Китай підтвердив, що не допомагатиме рф зі зброєю

Блінкен: Китай підтвердив, що не допомагатиме рф зі зброєю

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай підтвердив свою обіцянку не постачати росії зброю для війни в Україні.

Про це Блінкен повідомив після дводенних переговорів, передає BBC.

"Ми – та інші країни – отримали від Китаю запевнення, що він не надає і не буде допомагати росії летальною зброєю для використання в Україні", - підкреслив американський держсекретар.

За його словами, США не бачили жодних даних, які б свідчили, що такі поставки до росії плануються.

"Ми не бачили жодних даних, які б свідчили про протилежне. Однак нас постійно турбують китайські фірми - компанії, які можуть надавати технології, що використовуються росією для продовження агресивної війни в Україні", - пояснив Ентоні Блінкен.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати допоможуть Україні побудувати “армію майбутнього”. Йдеться про сучасні військово-повітряні сили, озброєння тощо. За словами Блінкена, передумовою до переговорів Києва та Москви є сильна Україна. Вона має бути здатна стримувати та захищати себе від будь-якої агресії. Держсекретар також зазначив, що інвестиції в силу України не шкодять дипломатії, а навпаки – прокладають до неї шлях. США допоможуть створити “українські Збройні сили майбутнього”, додав він.

Також Блінкен заявив, що Україна має всі необхідні ресурси, у тому числі зброю, для звільнення територій, які були захоплені з 24 лютого. Блінкен також наголосив, що йдеться не лише про озброєння, а і про підготовку людей.

Головне