57 країн візьмуть участь в конференції "Відновлення справедливості для України" в Гаазі, - Кулеба

57 країн візьмуть участь в конференції

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про участь представників 57 країн у конференції "Відновлення справедливості для України", яка відбудеться 2 квітня в Гаазі.

Цю інформацію він оприлюднив після зустрічі з головою МЗС Нідерландів Ханке Бряунс Слот у Instagram.

Кулеба підкреслив, що росія повинна нести відповідальність за всі свої злочини. Конференція, організована Україною, Нідерландами та Європейською комісією, має на меті подолати безкарність і забезпечити компенсації жертвам.

Для Кулеби конференція в Гаазі є вірним місцем і часом для активізації зусиль та доведення, що справедливість є невідворотною.

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра раніше повідомила, що секретаріат реєстру буде збирати заяви, обробляти їх, систематизувати, групувати та заносити у відповідні секції. У квітні запустять першу категорію реєстру, яка стосуватиметься збитків і шкоди, заподіяних фізичним особам, котрі втратили житло. Для потерпілих розроблять інструкцію, як подавати заяву.

Конференція спрямована на аналіз результатів документування та розслідування злочинів, вчинених Росією, та обговорення подальших заходів щодо створення міжнародного спеціального трибуналу для розгляду агресії проти України.

Також на минулому тижні стало відомо, що Банк Розвитку Ради Європи надав допомогу у розмірі 100 млн євро на компенсації за знищене житло українців.

Доєднуйтесь до збору, на БпЛА "Сич" для підрозділів ГУР МОУ:

Посилання на банку:

https://send.monobank.ua/jar/35fgFkrftr

Номер картки банки:

5375 4112 1361 1622

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Південна Корея запровадила санкції проти низки російських компаній.

Головне