Вчені виявили сигнал, який зможе допомогти розкрити таємницю зниклого рейсу MH370 

Вчені виявили сигнал, який зможе допомогти розкрити таємницю зниклого рейсу MH370 

Британські науковці з Кардіффського університету виявили сигнал, який може допомогти розгадати таємницю зниклого рейсу MH370 авіакомпанії Malaysia Airlines.

Як пише The Telegraph, дослідники проаналізували дані гідрофонів, які зафіксували шестисекундний сигнал, записаний приблизно в той час, коли літак, імовірно, впав в Індійський океан після того, як у нього закінчилося пальне.

Вчені запропонували провести додаткові тести, щоб встановити, чи зможуть ці звуки нарешті допомогти визначити місцезнаходження Boeing 777, який зник безвісти 8 березня 2014 року з 239 людьми на борту. Попри масштабні міжнародні пошукові зусилля, таємниця зникнення борту, який з невідомих причин відхилився від курсу, стала однією з найбільших загадок світової авіації.

Вчені пояснюють, що 200-тонний літак, який падає зі швидкістю 200 метрів на секунду, вивільняє кінетичну енергію, еквівалентну невеликому землетрусу. Цього мало б бути достатньо, щоб зафіксувати сигнал гідрофонами, розташованими за тисячі кілометрів. 

Існує дві гідроакустичні станції, здатні виявити такий сигнал: одна знаходиться на мисі Лівін у Західній Австралії, а друга - на британській території Дієго-Гарсія в Індійському океані. Обидві станції працювали приблизно в той час, коли MH370, ймовірно, впав в океан. Ці станції розташовані в межах десятків хвилин часу проходження сигналу від сьомої дуги - зони пошуку в 1200 милях на захід від Перта, визначеної останнім зв'язком між супутником і літаком.

У своєму дослідженні команда Кардіффського університету виявила один сигнал, який збігається з вузькими часовими рамками, коли літак міг впасти в океан 8 березня. Він був зафіксований на станції мису Лівін, але не був виявлений на станції Дієго-Гарсія.

Команда вважає, що подальші дослідження можуть розкрити таємницю, подібно до того, як аргентинський підводний човен ARA San Juan був знайдений на морському дні через рік після того, як внаслідок вибуху він впав у глибини Південної Атлантики 15 листопада 2017 року.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня фінський літак з депутаткою парламенту не зміг приземлитися через перешкоди у роботі GPS.

Головне