Фінський літак з депутаткою парламенту не зміг приземлитися через перешкоди у роботі GPS

Фінський літак з депутаткою парламенту не зміг приземлитися через перешкоди у роботі GPS

Літак авіакомпанії Finnair, який прямував з Гельсінкі до Йоенсуу, був змушений розвернутися перед самою посадкою через перешкоди у роботі GPS. Про це повідомила у соцмережах депутатка парламенту від партії "Центр" Ханна Рясянен, яка летіла цим рейсом.

Як пише Iltalehti, представники авіаперевізника підтвердили, що борт дійсно розвернувся через проблеми з GPS-сигналом. Через це також довелося скасувати зворотний рейс з Йоенсуу до Гельсінкі, який мав виконуватися тим самим літаком.

Кайса Тікканен з відділу комунікацій Finnair пояснила, що аеропорт Йоенсуу є одним з небагатьох у Фінляндії, для посадки в якому необхідне підключення до GPS. У більшості інших аеропортів можна приземлитися іншими способами, які не потребують GPS-сигналу.

Літак був змушений повернувся до Гельсінкі, і вже звідти пасажирів перенаправили на рейс до Куопіо, а потім наземним транспортом до кінцевого пункту призначення. Для тих, хто мав летіти з Йоенсуу до Гельсінкі, також організували альтернативну поїздку автотранспортом.

Видання зазначає, подібні ситуації з GPS можуть виникати з різних причин, які включають як природні явища, так і навмисне глушіння сигналу.

Нагадаємо, цьогоріч у квітні Finnair оголосив про призупинення польотів на схід Естонії, зважаючи на збої у роботі GPS у цьому регіоні. Естонська сторона обвинуватила у втручанні у систему глобального позиціювання росію.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у понеділок, 10 червня, стався перший випадок порушення повітряного простору Фінляндії російським військовим літаком з моменту приєднання цієї скандинавської країни до Північноатлантичного альянсу.

Головне