У Китаї на людях почали випробовувати ліки, розроблені штучним інтелектом 

У Китаї на людях почали випробовувати ліки, розроблені штучним інтелектом 

Китайська біотехнологічна компанія Insilico Medicine - однією з перших у світі - розпочала випробовувати препарат, повністю розроблений штучним інтелектом на людях. Йдеться, про розроблені ШІ ліки для боротьби з хронічним захворюванням легень, пише FT.

Засновник компанії Алекс Жаворонков уточнив, що пацієнту в Китай ввели препарат INS018_055 для лікування хронічного захворювання легенів ідіопатичного легеневого фіброзу.

"Для Insilico це момент істини. . . але це також справжнє випробування для штучного інтелекту, і вся індустрія повинна спостерігати. Наша компанія, і ця гучна та смілива заява, може подвоїти продуктивність майже будь-якої великої фармацевтичної компанії. Insilico - одна з біотехнологій нового покоління, які колективно залучили мільярди доларів для розробки інструментів ШІ, спрямованих на революцію у розробці ліків", — сказав він.

Жаворонков наголосив на тому, що ШІ-платформи Insilico потенційно можуть скоротити час, необхідний для винаходу ліків удвічі. Застосування цих систем також сприятиме зниження вартості їх виведення на ринки. За його даними, угоди з Insilico щодо надання доступу до новітніх систем компанії, вже підписали Sanofi, Johnson & Johnson та Fosun.

Як відомо, все частіше ШІ заходить у суто людські сфери діяльності. Він починає лікувати, вчити й навіть проповідувати. Як штучний інтелект поступово стає медиком-діагностом, освітянином і священником читайте у нашому матеріалі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, понад 60% американців переконані, що штучний інтелект загрожує майбутньому людства.

Головне