Мільярдер-філантроп Білл Гейтс заявив, що технології штучного інтелекту (ШІ) не відберуть у людей робочі місця, натомість дозволять скоротити робочий тиждень з п'яти до трьох днів. Своєю позицією він поділився під час інтерв'ю з письменником Тревором Ноа в його подкасті "What Now".
Як пише The Economic Times, Гейтс окреслив своє бачення, як ШІ може змінити життя людства.
На питання свого співрозмовника щодо загрози, які технології ШІ становлять для робочих місць, мільярдер відповів, що ті не зможуть замінити людей, але, цілком ймовірно, можуть призвести до настання часів, коли людству "не доведеться працювати так багато" як сьогодні.
"Якщо врешті-решт ми отримаємо суспільства, в якому доведеться працювати лише три дні на тиждень, це, ймовірно, нормально", - сказав він.
Гейтс додав, що вважає реальним майбутнє, де ШІ займатимуться виробництвом продовольства та інших товарів і працюватимуть над покращенням продуктивності у таких секторах як наприклад охорона здоров'я або програмування.
Водночас він згадав і про ризики, які пов'язані із застосуванням технологій ШІ. До їх числа Гейтс включив "дезінформацію, діпфейки, загрози безпеці та вплив на освіту і ринок праці".
"Це не перший випадок, коли нова технологія спричиняє великі зрушення на ринку праці. Я не думаю, що вплив штучного інтелекту буде таким же драматичним, як промислова революція, але він, безумовно, буде таким же великим, як впровадження персональних комп'ютерів... Майбутнє штучного інтелекту не таке похмуре, як думають деякі люди, і не таке райдужне, як думають інші. Ризики реальні, але я оптимістично налаштований щодо того, що ними можна керувати", — зауважив засновник корпорації Microsoft.
Нагадаємо, на початку цього місяця Британія, США, ЄС, Австралія та КНР підписали декларацію про небезпеку штучного інтелекту. У документі вони погодилися з тим, що ШІ становить потенційно катастрофічну небезпеку для людства.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна вже використовує штучний інтелект для пошуку зниклих безвісти осіб, також ці технології застосовуватимуться для доведення злочинів російських військ у війні в Україні.