NASA запланувала збудувати декілька баз на Місяці в межах проєкту “Артеміда”

NASA запланувала збудувати декілька баз на Місяці в межах проєкту “Артеміда”

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору розширило свої плани щодо освоєння Місяця в межах реалізації програми дослідження супутника Землі під назвою “Артеміда”. Якщо ще у 2020 році озвучувались наміри звести лише один базовий табір на його південному полюсі, то вже зараз NASA планує збудувати декілька баз на Місяці.

Про це повідомив заступник адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем Джим Фрі, пише Space.com.

Він пояснив, що наявність одразу декількох невеликих місячних баз дасть змогу досліджувати небесне тіло ефективніше. Також, за його словами, завдяки ним фахівці матимуть ширший доступ до поверхні Місяця.

Фрі додав, що разом з міжнародними партнерами NASA, ймовірно, могло б вдатися створити цілу серію таборів по всій поверхні земного супутника. В якості таких партнерів управління потенційно розглядає Європейське космічне агентство, Японію та Канаду.

Ключова місячна база, за даними NASA, розташовуватиметься у кратері Шеклтона. Ця частина Місяця давно цікавить дослідників, оскільки містить водяний лід. Як очікується, саме ця база і стане центром для висадки екіпажів на небесне тіло. За планом вона матиме енергоінфраструктуру, захист від радіації, посадковий майданчик та місяцеходи.

Нагадаємо, найближчими днями на Землю впаде несправний супутник NASA - RHESSI. Його супутника становить 270 кілограмів. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, на початку цього місяця NASA оприлюднило найдетальнішу в історії 3D-мапу Марса. Її створено лабораторією планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.

Головне