Маск кинув виклик Google та Microsoft: обіцяє запустити власний аналог ChatGPT

Маск кинув виклик Google та Microsoft: обіцяє запустити власний аналог ChatGPT

Американський підприємець та мільярдер Ілон Маск пообіцяв створити конкурента ChatGPT - чат-бота зі штучним інтелектом (ШІ). За його словами, його нейромережа називатиметься TruthGPT і вона на відміну від своїх конкурентів "навряд чи знищить людей".

Як пише Reuters, Маск розкритикував розробника ChatGPT - компанію OpenAI - за "навчання ШІ брехні" та додав, що вона "закритою комерційною" організацією, "тісно пов'язаною з Microsoft".

"Я збираюся запустити щось, що я називаю TruthGPT, або ШІ, що максимально шукає правду та намагається зрозуміти природу Всесвіту", - наголосив мільярдер.

Він додав, що в цілому штучний інтелект є небезпечним явищем, який несе потенційну загрозу для людства. Однак, за його словами, TruthGPT з меншою ймовірністю хотітиме знизити цивілізацію, оскільки люди "є цікавою частиною Всесвіту".

Як відомо, минулого місяця Маск зареєстрував в Неваді компанію в галузі ШІ під назвою X.AI. Він і є її єдиним директором. За даними FT, наразі бізнесмен активно набирає у свою команду інженерів, розробників та дослідників. Також для своєї нової фірми він закупив 10 000 відеокарт, ймовірно, для тренування нейромереж.

Нагадаємо, після успіху ChatGPT стало зрозуміло, що розвиток нейромереж є чи не найбільш перспективним напрямком в IT. Новим підтвердженням цього став запуск чат-бота Bard від компанії Google. 21 березня гігант Кремнієвої долини надав обмежений публічний доступ до своєї нейромережі. На що здатен штучний інтелект від Google і чим відрізняється від свого “родича” ChatGPT — дізнатися можна тут.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, vер австралійського міста Хепберн-Шайру Браян Гуд може подати до суду на компанію-розробника ChatGPT OpenAI за наклеп. Якщо позов подадуть, то це буде перша судова справа проти автоматичних текстових сервісів.

Головне