За менш ніж два тижні на пляжі Тунісу викинуло 210 тіл загиблих мігрантів

За менш ніж два тижні на пляжі Тунісу викинуло 210 тіл загиблих мігрантів

Берегова охорона Тунісу заявила про виявлення близько 210 тіл мігрантів, яких прибило до узбережжя на тлі нарощування міграції. Таку кількість загиблих було виявлено всього за менш як 10 днів, пише АР.

За попередньою оцінкою, ці люди є вихідцями з африканських країн на південь від Сахари. Туніський прокурор Фаузі Масмуді, який займається міграційними питаннями, близько 70 тіл було виявлено на пляжах східного Сфакса, а також сусідніх островів Керкенна та Махдії.

Зважаючи на "пляжні знахідки" у Сфаксі виникли проблеми із місцями для зберігання тіл загиблих. Місцевий морг вміщує всього 30-40 тіл. Для полегшення ситуації в посиленому режимі здійснюється ДНК-тестування, щоб мати змогу загиблих якомога швидше поховати.

Торік в країні було створено окремий цвинтар для мігрантів "на тій підставі, що вони не мусульмани". Однак наразі він ще не готовий, а відтак і з захороненнями у влади є проблеми.

"Для багатьох африканців на південь від Сахари, яким не потрібна віза для поїздки до Тунісу, ця північноафриканська країна є трампліном до Європи, тоді як інші приїжджають з Лівії, яка межує з Тунісом", - пояснює АР.

За оцінкою Міжнародної організації з міграції, торік міграційні потоки до країні Європи досягли свого піка. Показник за 2022 рік у 189 620 людей став найвищим з 2016 року (400 000 осіб).

Як писав "Ми-Україна" раніше, 11 квітня Італія оголосила надзвичайний стан в сфері імміграції. Це відбулося після “різкого зростання” потоків мігрантів через Середземне море.

Головне