Виїзд дитини за кордон під час воєнного стану: які умови діють зараз 

Виїзд дитини за кордон під час воєнного стану: які умови діють зараз 

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні діють спрощені вимоги до виїзду за кордон дітей, що не досягли 16-річного віку. Як пояснив в ефірі “Ми-Україна” заступник начальника штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук процедура не змінилась і у 2023 році. 

"Вивіз за кордон дозволено одним з батьків. Це може зробити дідусь, бабуся, повнолітні брат, сестра, вітчим, мачуха (не потребуючи письмової згоди від інших батьків). Якщо є необхідність вивезти дитину комусь іншому - потрібна нотаріальна згода від обох батьків або письмова згода, засвідчена органами опіки та піклування", - роз’яснив він. 

Які документи потрібні для вивезення дитини за кордон

Перетнути кордон дитина може й без закордонного паспорта - за внутрішнім українським або свідоцтвом по народження.

Водночас батьки/ родичі, які супроводжують дитину зобов'язані мати з собою документи, які підтверджують сімейні зв’язки з нею.

Для супроводу третіми особами потрібна або заява від одного з батьків, завірена органом опіки та піклування; або нотаріально посвідчена згода (доручення) від обох батьків. 

Неповнолітня особа, але старша 16 років має змогу перетинати кордон самостійно (потрібен або закордонний або внутрішній паспорт). 

Головне