Вступна кампанія у 2023 році: що варто знати абітурієнтам

Вступна кампанія у 2023 році: що варто знати абітурієнтам

У 2023 році абітурієнти в Україні складатимуть вступне випробування у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). Він буде проходити в один день та матиме завдання з трьох предметів.

Про це повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

До обов'язкових предметів відносяться українська мова і математика.

На складання тесту дається 180 хвилин. Цей час вступник зможе розподілити на свій розсуд. У 2023 році передбачено 2 сесії НМТ - основна та додаткова. Основна проходитиме у червні, додаткова - у червні - липні. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії. Випускники, які тимчасово знаходяться за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у інших країнах.

"Ми докладемо максимум зусиль, аби таких країн було якнайбільше і кожен наш випускник мав змогу вступити до наших університетів. Під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році для нас ключовими були побажання і позиція  випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом. Очікуємо найближчим часом внесення урядового законопроєкту до парламенту. Дякую всім, хто долучився до процесу формування моделі вступу 2023, за конструктивну співпрацю", - сказав Шкарлет.

У тестах з української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 завдань, з іноземних мов – 32 завдання, з математики – 22 завдання та з фізики – 20 завдань.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Міноборони Фінляндії оголосили про рекордний пакет військової допомоги Україні на 400 млн. євро.

Головне