Вчені знайшли зв'язок між вживанням сиру та нічними кошмарами

Вчені знайшли зв'язок між вживанням сиру та нічними кошмарами

Багато людей мають яскраві сни чи кошмари після нічних перекусів сиром чи іншими молочними продуктами. Чи споживання їжі може впливати на сни?

Про це повідомляє Science Alert.

Нове дослідження під керівництвом нейробіолога сновидінь Торе Нільсена з Монреальського університету спробувало розібратися, як їжа впливає на нічні видіння. Науковці опитали понад 1000 студентів університету Мак’юена в Канаді. Вони розповідали про свої харчові звички, якість та тривалість сну, а також про сни та кошмари. Додатково учасників запитували, чи відчувають вони вплив конкретних продуктів або часу їжі на свої сновидіння.

З’ясувалося, що тільки близько 5,5% респондентів пов’язували свої сни з тим, що їли перед сном. З них чимало звинувачували саме солодощі або молочні продукти. Зокрема, 31% учасників вказали на десерти як причину тривожних чи дивних снів, а ще 22% - на сир чи інші молочні продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всього три ночі недосипу можуть викликати проблеми з серцем - дослідження 

Дослідники також помітили, що люди з непереносимістю лактози або харчовими алергіями частіше скаржилися на кошмари та неспокійний сон.

Це дозволяє припустити, що корекція харчування може допомогти не лише шлунку, а і поліпшити якіцсть сну.

"Ми знаємо, що інші тілесні відчуття можуть впливати на сновидіння. Нічні кошмари можуть бути дуже руйнівними, особливо якщо вони трапляються часто, оскільки вони, як правило, пробуджують людей від сну в дисфоричному стані. Вони також можуть спричиняти поведінку уникнення сну. Обидва симптоми можуть позбавити вас спокійного сну", - пояснив Нільсен.

Опитування також показало, що ті, хто дотримується здоровішого раціону, їсть більш усвідомлено і не переїдає ввечері, краще запам’ятовують сни. У той час як любителі "шкідливої" їжі мали більше негативних снів, але часто їх і не пам’ятали.

Науковці додали, що результати поки не можна поширити на всіх, адже дослідження охопило переважно молодь. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені розкрили секрет, чому ранній відхід до сну підвищує фізичну активність.

Головне