Вчені з'ясували - ті, хто лягає спати раніше, наступного дня зазвичай більш активні фізично, пише Science Alert.
Науковц із Університету Монаша (Австралія) не стверджують, що це безпосередній причинно-наслідковий зв’язок, зібрані ними дані вказують на помітну тенденцію.
Як проводилося дослідження?
Для дослідження використали інформацію з фітнес-трекерів майже 20 000 людей, що дозволило проаналізувати близько 6 млн окремих вимірювань протягом року.
За словами психолога Джоша Леоти, результати можуть стати в пригоді для програм громадського здоров’я. Замість того, щоб окремо просувати ідеї достатнього сну та регулярної фізичної активності, варто звертати увагу на їх взаємозв’язок - адже раніший відхід до сну здатен "автоматично" стимулювати більш рухливий спосіб життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому чоловіки втрачають м'язову масу після 30 років і як цьому запобігти
Дані дослідження показали: люди, які лягали спати близько 21:00, в середньому відпочивали на 30 хвилин довше за тих, хто засинав о першій ночі, і на 15 хвилин більше, ніж ті, хто йшов у ліжко об 11-й вечора. Причому ті, хто мав близько п'яти годин сну, займалися актиностями в середньому на 40 хвилин довше, ніж ті, хто спав 9 годин. Хоча тут варто пам’ятати, що недосипання теж негативно впливає на здоров’я.
Ще один висновок дослідників: навіть якщо люди спали стільки ж, як завжди, але лягали раніше, вони частіше досягали пікових показників активності наступного дня.
Чому так: науковці пояснили
Науковці припускають кілька пояснень цьому феномену. Ті, хто засинає пізно, можуть бути більш зайнятими або схильні "дожимати" ранок повторним будильником, що залишає менше часу для спорту. Також традиційний робочий графік із 9 до 5 може суперечити "совиній" біології, провокуючи соціальний джетлаг, погіршення якості сну і в резуль таті зниження активності вдень.
РЕКОМЕНДУЄМО: Як покращити баланс у віці 40+: ефективні вправи вдома
У дослідженні врахували вік, ІМТ і різницю між буднями та вихідними.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, інше дослідження показало, що всього три ночі недосипу можуть викликати проблеми з серцем.