В Угорщині рівень підтримки українських біженців є найвищим у Східній Європі

В Угорщині рівень підтримки українських біженців є найвищим у Східній Європі

В Угорщині суспільство продовжує підтримувати людей, які тікають від війни в Україні. Угорці не вважають, що гроші, які витрачаються на біженців, необхідно переспрямувати на власних громадян.

Про це йдеться в результатах дослідження словацької аналітичної організації GLOBSEC. Як зазначається, організація замовила репрезентативне соціологічне дослідження у восьми державах Центральної та Східної Європи. Йдеться про Польщу, Литву, Латвію, Чехію, Румунію, Угорщину, Болгарію та Словаччину.

У тих державах, де громадяни з більшою охотою підтримують українців, це не збігається з публічним іміджем уряду цих країн.

Таким чином Угорщина, яка через публічну проросійську політику уряду Віктора Орбана сприймається українцями як найбільш ворожа до нас держава Європи, виявилася найбільш прихильною до допомоги біженцям. Приблизно 90% угорців погодилися із твердженням, що "ми повинні і далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни".

Також в Угорщині найбільшою є дельта між цим рівнем підтримки і часткою тих, хто вважає, що "біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують" (таких лише 41%, один з найнижчих рівнів).

Наступними з відривом є Латвія, Польща та Литва з 79-82% бажаючих підтримувати українських біженців. При цьому в Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені тим, що ця підтримка здійснюється за рахунок зниження фінансування литовців та поляків.

У Румунії, Словаччині та Болгарії кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація в Болгарії із рівнем у 71% проти 52%.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, майже дві третини українських дітей-біженців, які тимчасово перебувають у країнах Європейського Союзу через війну, навчаються онлайн в школах та університетах України.

Головне