Уряд вирішив скасувати виплати деяким категоріям ВПО: про кого йде мова

Уряд вирішив скасувати виплати деяким категоріям ВПО: про кого йде мова

Уряд вирішив не продовжувати виплати на проживання низці категорій внутрішніх переселенців, повідомляє Мінсоцполітики. З 1 вересня допомогу продовжать виплачувати лише тим громадянам, хто потребує такої підтримки.

Для всіх ВПО, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців. Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами. У розмірі  для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень та для інших осіб - 2000 гривень.

Допомогу на проживання в розмірі 2000 гривень із серпня перестануть виплачувати українцям зі статусом ВПО, які  перебувають за кордоном більше 30 календарних днів без обґрунтованих причин, які потрібно підтвердити документально.

Також скасують виплати переселенцям, які повернулися до покинутого місця проживання, і тим, хто перебуває в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Із вересня припинять виплати ВПО, які придбали новий транспортний засіб, із року випуску якого минуло менше пʼяти років.

Також не виплачуватимуть допомогу тим, хто купив земельну ділянку, квартиру, іноземну валюту або банківські метали на суму більш як 100 000 гривень чи мають такі кошти на депозитному банківському рахунку.

Крім того, скасують виплати людям, які мають житло на безпечних територіях, якщо помешкання має площу понад 13,65 м² на одного члена сім’ї. Ідеться про території, які не є окуповавними і де не ведуть бойові дії.

Громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. 

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, понад 1 мільйон переселенців змогли знайти нове житло в рамках підтримуваного державою проєкту “Притулок”. Люди, які втекли від війни, отримали його безкоштовно.

Головне