Унікальне сонячне затемнення у квітні: де та коли побачити

Унікальне сонячне затемнення у квітні: де та коли побачити

Вже цього місяця людство матиме змогу споглядати повне сонячне затемнення. Астрономічна подія відбудеться 8 квітня, проте побачити її можна бути не з усіх країн світу. 

Як пише Space.com, друге за 2024 рік сонячне затемнення буде доступним для споглядання для жителів США, Мексики та Канади. Частково ним зможуть насолодитися ті, хто проживають у Центральній Америці та Західній Європі - в цілому близько 652 млн мегканцій нашої планети.

"Повне сонячне затемнення пройде через Мексику, 15 штатів США і Канаду і стане одним із затемнень, за якими спостерігали найбільше за всю історію", - пише видання. 

В Україні сонячного затемнення видно не було. Втім охочі його побачити зможуть це зробити завдяки трансляції на YouTube-каналі NASA. Пік явища буде о 20:18.

Востаннє повністю аналогічне сонячне затемнення спостерігалось 18 років тому - 29 березня 2006 року. Його унікальність полягає у тому, що затемнення настану в мить максимальної активності Сонця і "сонячна корона" буде великою.

Наступне повне затемнення відбудеться 12 серпня 2026 року. 

Нагадаємо, науковці виявили у космічному просторі екзопланету TOI-270 d, яка, ймовірно, повністю вкрита "киплячим" океаном. При цьому вода у ньому може сягати 100 градусів за Цельсієм або і більше. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, торік у грудні дослідники знайшли "ідеальну сонячну систему" HD 110067, що розташовується на відстані 100 світлових років від Землі. У "математично досконалій" системі шість планет, усі вони приблизно однакового розміру та обертаються синхронно.

Головне