Україна переходить на літній час: коли і куди потрібно перевести стрілку годинника

Україна переходить на літній час: коли і куди потрібно перевести стрілку годинника

Вже цього тижня Україна перейде на літній час, як робить це щорічно в останню неділю березня. Цього року українцям потрібно буде перевести стрілку годинника на одну годину вперед у ніч проти 26 березня.

Перехід на літній та зимовий час в Україні регламентується постановою Кабінету міністрів від 1996 року. Відповідно до документу, сенс зміни часу за сезонами полягає у раціональному використанні світлового дня та економії ресурсів. Однак сучасні технології суттєво зменшили ефект від переходу на літній час.

Дискусії щодо зміни часу з літнього на зимовий і навпаки ведуться вже тривалий час. Майже кожного року в Україні розглядають можливість відмови від переведення годинника, однак згоди щодо цього поки досягнуто не було.

Також на відмові від переходу на літній/зимовий час наполягають і лікарі. За їхніми даними, переведення стрілок годинників може мати негативні наслідки для серцево-судинної системи. Тобто, якщо у людини є проблеми із серцево-судинною системою, це може спровокувати порушення функцій серця, підвищення артеріального тиску, посилення аритмії та інших проблем із серцем.

Крім того перехід на літній час може негативно вплинути на сон та його якість, а також погіршити пам'ять та увагу.

Україна намагалася у 2021 році закріпити зимовий час та відмовитися від сезонного переведення годинників - тоді у першому читанні був проголосований відповідний законопроект. Однак у другому читанні він не набрав достатньої кількості голосів і його відправили на доопрацювання. Чи буде він розглядатися і коли це може статися - поки невідомо.

Саме тому цієї неділі, 26 березня, всім українцям потрібно буде  перевести стрілку годинника на одну годину вперед.

Як повідомляли "Ми-Україна", в Україні запустили сайт russiagoodbuy, де віртуально “продають” російські міста

Головне