Україна передала Катару список з іменами викрадених росією дітей, - Лубінець

Україна передала Катару список з іменами викрадених росією дітей, - Лубінець

Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких викрала росія. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, представники України провели у Катарі низку перемовин і вже є певні результати. Водночас Лубінець наголосив - перемовини проходили виключно з представниками Катару, тобто прямих контактів України з рф не було.

"Ми передали Катару список з іменами 561 української дитини, який уже в російської сторони. За два дні маємо низку результатів перемовин у Катарі. Також вкотре спростую пропаганду рф: перемовини ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з росією - не було", - наголосив український омбудсмен.

Водночас він повідомив, що зовсім скоро в Україну можуть повернути групу викрадених дітей. Однак жодних подробиць Лубінець не розголосив.

"Наша позиція така: коли діти в Україні - тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення", - заявив омбудсмен.

Щодо списку з 561 української дитини, який передали Катару, то його вже опрацьовує російська сторона, додав Дмитро Лубінець.

Крім того було обговорено питання так званих "статусних" дітей, а саме дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. 

"Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому рф зобов'язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу. Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну", - розповів український омбудсмен і додав, що таких дітей може бути понад 3600. 

Окремо у Катарі обговорили і питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує рф.

"Катар погодився брати участь у перемовинах рф щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані росією", - резюмував Лубінець.

Як повідомляли "Ми-Україна", на підконтрольну Україні територію із тимчасово окупованої Голої Пристані, що на Херсонщині, виїхала сім’я із двома дітьми: 12-річним хлопчиком та 5-річною дівчинкою.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.