У Ватикані ховають колишнього Папу Римського: церемонія вже почалася

У Ватикані ховають колишнього Папу Римського: церемонія вже почалася

У суботу, 31 грудня, у монастирі в садах Ватикану помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI у віці 95 років. Наразі розпочалася церемонія його поховання, яка проходить на площі Святого Петра в Римі. Вона відбувається після триденного прощання з колишнім понтифіком.

Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters. Як зазначається, попрощатися з ним на площу Святого Петра прийшли, за різним оцінками, від 60 до 100 тисяч людей. Похоронну месу очолив нинішній Папа Франциск.

Під звуки дзвонів дванадцять осіб винесли дерев'яну труну Папи Бенедикта з базиліки Святого Петра і поставили її перед тисячами віруючих. Крім того, натовпи людей почали прибувати до Ватикану ще о 4 ранку, тобто за п'ять з половиною годин до похорону.

Винесення труни на церемонії

Аби забезпечити безпеку під час заходу, залучили понад тисячу італійських силовиків, а повітряний простір навколо Святого Престолу закритий на весь день. У всій Італії приспущені національні прапори.

На похорони завітали також німці в традиційних баварських вбраннях. Вони несли прапори та штандарти тієї області Німеччини, де народився Бенедикт (Марктль-ам-Інн, Баварія).

Лише Італії та Німеччина надіслали свої офіційні делегації. Це пов'язано з тим, що Бенедикт вже не був головою держави на момент смерті. Він був першим понтифіком за 600 років, який пішов у відставку, і відкрив шлях до обрання Папи Франциска.

Представники інших країн присутні на церемонії як приватні особи. Серед них - король і королева Бельгії та близько 13 глав держав і урядів.

Бенедикт буде похований у підземних гротах Ватикану в ніші, де були протягом певного часу поховані Папа Іван XXIII та Іван Павло ІІ перед тим, як їхні останки були перенесені на почесніші місця в базиліці вище. Це бажання самого Бенедикта.

Люди зібралися на церемонію поховання Бенедикта

Головне