У Львові будують першу в Європі школу за допомогою 3D-принтера

У Львові будують першу в Європі школу за допомогою 3D-принтера

У Львові будують першу в Європі школу за допомогою будівельного 3D-принтера. Корпус має розмістити 100 учнів молодших класів.

Про це повідомив віце-прем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

"3D-принтером зводять новий корпус школи, яка вже діє, але стала затісною для дітей. У новому приміщенні навчатимуться 100 учнів молодших класів", – розповів міністр. 

За словами Федорова,  така технологія дає змогу точніше використовувати ресурси та скорочувати витрати на матеріали. Таким чином для керування та контролю за роботом-друкарем потрібна команда всього з трьох осіб.

Проєкт з будівництво школи за допомогою 3D-друку стане першим у Європі. Крім того, будівництво корпусу корпусу почалося наприкінці травня 2023 року. Це має бути новий навчальний корпус для першокласників школи № 23. Загалом відкриття корпусу заплановано на 1 січня наступного року.

Нагадаємо, майже дві третини українських дітей-біженців, які тимчасово перебувають у країнах Європейського Союзу через війну, навчаються онлайн в школах та університетах України. Як зазначається, менше половини респондентів (43%), які навчалися на момент виїзду з України, продовжили навчання в школах та університетах іншої країни.

Більша частина з тих, хто не навчався у місцевих закладах освіти (74%), відповіли, що вже завершили навчання на момент опитування. Другою найбільшою причиною стало незнання мови (19%).

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак розповів, що слід було б запровадити 12-річну систему освіти вже з 2024 року. Він переконаний, що це стане оптимальним варіантом для розвʼязання проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і війну.

Головне