У Києві демонтували пам'ятник Пушкіну на Берестейському проспекті

У Києві демонтували пам'ятник Пушкіну на Берестейському проспекті

У середу, 15 листопада, у сквері на Берестейському проспекті у Києві здійснили демонтаж пам'ятника російському поету Олександру Пушкіну.

Інформацію про це оприлюднив народний депутат та радник міського голови Києва Дмитро Білоцерковець.

"Лише під кінець другого року війни до Кабміну дійшло, що Пушкін не є частиною української культури й чиновники погодили ініціативу Києва про знесення цього памʼятника. І на тому дякуємо. Зносимо!" - написав він.

Перед цим монумент було виключено із Держреєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначні три "Д" для України: декомунізація, дерусифікація, деколонізація

До цього, 4 листопада, на Галицькій площі (колишня площа Перемоги) у Києві було демонтовано радянську зірку з обеліску, присвяченого місту-герою Києву.

Раніше, у вересні, з монумента вже були вилучені радянські зірки та анотаційна дошка російською мовою. Тоді ж дату початку Другої світової війни на монументі змінили з "1941" на "1939" рік. В даний момент проводиться демонтаж золотої зірки, що розташована вгорі на монументі. Для цього частково перекрили дорогу, але не спостерігається значних транспортних заторів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські збройні сили здійснили ряд нападів на об'єкти енергетики в Україні, включаючи обстріл території навколо однієї з теплових електростанцій та об'єкта нафтопереробки.

Головне