Цей рік може стати одним з найсмертоносніших на Евересті: експерти назвали причину

Цей рік може стати одним з найсмертоносніших на Евересті: експерти назвали причину

Під час експедицій на Евересті упродовж цьогорічного сезону загинуло 12 осіб. Ще п'ятеро вважаються зниклими безвісти - контакту з ними не було вже понад п'ять днів, а тому, найбільш ймовірно, вони померли. Про це пише The Guardian із посиланням на базу даних Гімалаїв, яка відстежує нещасні випадки в горах.

Фахівці вважають, що 2023, скоріше за все, стане одним із найбільш смертоносних років на Евересті за всю історію спостережень. На їхню думку, однією з головних причин великої кількості загиблих стала мінлива погода, викликана зміною клімату.

Думку експертів підтвердив і директор департаменту туризму Непалу Юба Радж Хатівад.

"Загалом ми втратили 17 людей на горі цього сезону. Основна причина – зміна погоди. Цього сезону погодні умови були несприятливими, дуже мінливими. Зміна клімату дуже впливає на гори", - зазначив він.

Поки що рекорд за кількістю смертей за сезон утримує 2014 рік. Тоді через сходження лавини офіційно загинуло 17 осіб. В середньому щороку на Евересті гине від п'яти до десяти людей, але останні роки спостерігається сплеск.

Як писав "Ми-Україна" раніше, цьогоріч на Непал обрушився шквал критики за рекордно велику кількість дозволів на сходження на найвищу гору у світі. Фахівці попереджали, що небачена досі кількість альпіністів може призвести до виникнення “заторів” у верхній частині гірського масиву – вище 8000 м – яку називають “зоною смерті”.

Головне