"Талібан" заборонив жінкам в Афганістані працювати на ООН: що кажуть в організації 

Радикальний ісламістський рух "Талібан", який прийшов до влади в Афганістані у серпні 2021 року, заборонив афганкам працювати у місіях Організації Об'єднаних Націй в країні. В ООН закликали усіх своїх працівників в країні - як жінок, так і чоловіків - не виходити на роботу щонайменше до п'ятого травня.

Як пише The Guardian, організація про це таліби повідомили минулого тижня. В цілому нв місіях ООН в Афганістані працює близько 3000 співробітників, з яких близько 400 - жінки.

"За допомогою цієї заборони де-факто влада "Талібану" намагається змусити Організацію Об'єднаних Націй зробити жахливий вибір між тим, щоб залишатися і діяти на підтримку афганського народу, і дотриманням норм і принципів, які ми зобов'язані відстоювати", - йдеться у повідомленні місії ООН в країні.

В організації наголосили, що виконання вимог талібів порушить її устав.

Як відомо, одразу після приходу талібів до влади вони крок за кроком почали вести наступ на права жінок у країні. Спершу вони призупинили навчання дівчат у школах та вищих навчальних закладах, потім запровадили заборону не роботу жінок в університетах та інститутах. Пізніше "Талібан" розпорядився відсторонити афганок від роботи у неурядових організаціях, остання заборона стосувалась їх діяльності в міжнародних організаціях.

Ці обмеження викликали шквал міжнародної критики. Як пише видання, такі кроки з боку талібів можуть вилитись у відмову донорів від фінансування гуманітарної програми Афганістану, яка наразі є найбільшою у світі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Волині депутати обласної ради 11 квітня проголосували за заборону діяльності Української православної церкви (Московського патріархату) на території регіону.

Головне