"Талібан" розпорядився закрити всі салони краси для жінок в Афганістані

В Афганістані закриються всі салони краси для жінок. Відповідний наказ видало керівництво радикального руху "Талібан", що захопило владу в країні у серпні 2021 року.

Як пише Reuters, усі без винятку такі заклади мають припинити свою роботу упродовж місяця.

"Крайній термін закриття салонів краси для жінок — один місяць", — заявив у вівторок, 4 липня, представник Міністерства із запобігання пороку та пропаганді чесноти Мохаммад Садік Акіф.

Перші салони країни в Афганістані відкрили свої двері для відвідувачок наприкінці 2001 року, за кілька місяців після того, як "Талібан" був усунутий від керівництва державою. Навіть і після їхнього повернення два роки тому заклади продовжували працювати, проти вже без вивісок і за "закритими вікнами".

Після повторного захоплення влади талібами вони крок за кроком почали вести наступ на права жінок у країні. Спершу вони призупинили навчання дівчат у школах та вищих навчальних закладах, потім запровадили заборону не роботу жінок в університетах та інститутах. Пізніше “Талібан” розпорядився відсторонити афганок від роботи у неурядових організаціях, остання заборона стосувалась їх діяльності в міжнародних організаціях.

Країни Заходу та міжнародні організації неодноразово заявляли, що утиски прав жінок перешкоджають будь-якому можливому прогресу щодо міжнародного визнання адміністрації "Талібану". Водночас таліби стверджують, що права жінок поважать, проте відповідно свого тлумачення ісламського права та афганських звичаїв.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у квітні Талібан” заборонив афганкам працювати у місіях Організації Об’єднаних Націй в країні. В ООН закликали усіх своїх працівників в країні – як жінок, так і чоловіків – протягом певного часу не виходити на роботу.

Головне