Швейцарія провела найбільші за 30 років військові навчання

Швейцарія провела найбільші за 30 років військові навчання

Збройні сили Швейцарії провели найбільші за останні тридцять років військові навчання, інформує Reuters.

Відомо, що військовослужбовці репетирували відсіч уявному ворогу. Навчання проводилися в чотирьох кантонах упродовж дев’яти днів. 

"Завершилися найбільші за останні тридцять років військові навчання у Швейцарії. Протягом одного тижня 5 тис. військовослужбовців відпрацьовували операцію із відбиття зовнішньої агресії", - йдеться у повідомленні.

Швейцарці провели такі навчання у той час, роль країни в європейській обороні привернула увагу на тлі закликів допомогти Україні в боротьбі з російським вторгненням.

У 2021-му році Швейцарія запланувала навчання "LUX23". Вони не були організовані у відповідь на російське повномасштабне вторгнення у лютому 2022-го року, однак у країні вважають, що такі кроки Москви зробили навчання ще більш актуальними.

"Готовність наших партнерів і розуміння населення щодо такого роду навчань значно змінилися. Це, звичайно, безпосередньо пов'язано з війною в Україні", - зазначив командир швейцарської територіальної дивізії Матіас Тушер.  

На Швейцарію посилився тиск з боку громадян і міжнародної спільноти. Країна скасувала заборону на експорт зброї до зон бойових дій, але деякі політичні фракції побоюються, що такий крок поставить хрест на зовнішньополітичній традиції нейтралітету.

"Ми розуміємо, що люди змішують потребу підтримати країну, котру атакували, з необхідністю зберегти місце для агресора, коли він визначений таким, щоб прийти до розмови та знайти рішення", - сказав державний радник Мауро Поджа.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, працівники волинського прикордонного загону Державної прикордонної служби України затримали громадянина росії, який намагався через Польщу потрапити в Україну, перепливши Західний Буг на надувному матраці. 

Головне