Рівень безробіття в Україні вдвічі перевищив довоєнні показники, - нардеп

Рівень безробіття в Україні вдвічі перевищив довоєнні показники, - нардеп

На кінець 2023 року фактичний рівень безробіття в Україні практично удвічі перевищив показник, зафіксований на кінець довоєнного 2021 року.

Про це розповів голова комітету Верховної ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК-Україна.

Навіть за офіційною статистикою, яка вказує на зменшення зареєстрованих безробітних у 2023 році, фактичне безробіття майже вдвічі зросло порівняно з періодом перед війною у 2021 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чомусь українці подумали, що війна – це футбольний матч, а ти – лише вболівальник

"Якщо рахувати за методикою Міжнародної організації праці, то у нас безробіття 19% - у два рази більше, ніж було в 2021 році. Ми розуміємо, що офіційна статистика не відображає тих, хто уникає мобілізації. Тому у фонді зайнятості у нас значаться менше 100 тисяч безробітних", - відзначив Гетманцев.

Зростання безробіття має вплив на збіднення населення, що є нормальним наслідком періоду воєнного конфлікту.

"Війна - це такий період, коли всі біднішають. Через війну у нас суттєво зросло безробіття та рівень бідності. Це абсолютно передбачувано", - зауважив нардеп.

Нагадаємо, мінімальний розмір допомоги по безробіттю зросте до 1500 грн та 2500 грн. "Ми – Україна" розбирався, які виплати зараз призначають та як оформлювати їх з огляду на воєнний стан.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський обговорив з Еміром Катару викрадення росією українських дітей.

Головне