ПЦУ просить перенести дату святкування Дня захисників і захисниць

ПЦУ просить перенести дату святкування Дня захисників і захисниць

Православна церква України (ПЦУ) буде просити державну владу перенести державне свято День захисників і захисниць України, яке наразі відзначається 14 жовтня. Новою датою пропонують зробити 1 жовтня.

Відповідну заяву зробив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в інтервʼю для "Радіо Свобода".

"Моя була ініціатива звернутися до органів державної влади відповідних, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання цього питання, згідно з церковним календарем за новим стилем, як ми його називаємо, відповідно тих свят, які до нього прив’язані. А це Покрова і День Державності", - зазначив митрополит.

Він додав, що це тільки два свята, які українці відзначають спільно з державою, які "збігаються з церковними святами, державні дати". Водночас Різдво 25 грудня і так уже було оголошене державою вихідним днем.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Православна Церква України (ПЦУ) вирішила відзначати Різдво 25 грудня за Новоюліанським календарем. Таке рішення ухвалили 24 травня під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Так само зміняться і інші свята: Покрова на 1 жовтня; Водохреще на 6 січня; Миколая на 6 грудня.

Також Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді встановити в Україні 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. А також запропонував 9 травня встановити нове свято – День Європи.

Головне