На Хмельниччині та Буковині обмілів Дністер: у Держводагентстві пояснили, що відбувається

На Хмельниччині та Буковині обмілів Дністер: у Держводагентстві пояснили, що відбувається

На Хмельниччині та Буковині спостерігається суттєве обміління річки Дністер. У Державному агентстві водних ресурсів України пояснили, що така ситуація склалася через потребу покрити дефіцит у енергосистемі.

"Щодо ситуації, яка склалася в басейні річки Дністер. У зв’язку з атаками рф на об’єкти критичної інфраструктури та аварійною ситуацією у роботі об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСУ), режим роботи водосховищ Дністровського комплексного гідровузла у період з 24 лютого 2022 року здійснювався з урахуванням необхідності покриття дефіциту в ОЕСУ.

Починаючи з середини квітня 2024 року, мали місце випадки значного збільшення скидних витрат з Дністровської ГЕС ПрАТ "Укргідроенерго". Це було вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи ОЕСУ та призвело до значного зниження рівня води Дністровського водосховища", - заявили у Держводагентстві.

Також фахівці наголосили, що значне зниження рівня води у Дністрі відбулося через посуху, яка спостерігалася у травні. Станом на 28 травня наповнення Дністровського водосховища складало 66%.

"Ситуація, що склалась, та можливе подальше зниження водності Дністра у літній період, потребує готовності до реагування з урахуванням ризиків воєнного стану", - йдеться у повідомленні.

У Держводагентстві додали, що вже звернулися до ОВА через необхідність вжити заходів щодо роботи водозабірних станцій при низьких рівнях води у водосховищах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ДСНС розповіли, скільки українців загинули на водоймах від початку року

Як повідомляли "Ми-Україна", прикордонники в річці Тиса виявили тіло чоловіка з ознаками тривалого перебування у воді.

Головне