На Індію та Пакистан суне потужний циклон: з небезпечних зон евакуйовано понад 150 000 людей

На Індію та Пакистан суне потужний циклон: з небезпечних зон евакуйовано понад 150 000 людей

В Індії та Пакистані триває масова евакуація населення у зв'язку з наближенням потужного циклону Біпарджой. За прогнозами на узбережжя він вийде у четвер, 15 червня, увечері.

Як пише Reuters, наразі з вразливих прибережних районів обох країн евакуйовано вже більш як 150 000 людей.

Біпарджой, що з бенгальської перекладається як "катастрофа" або "лихо", нині перебуває за 140 км від порту Джакхау в індійському штаті Гажарат і за 230 км від порту Карачі в Пакистані.

"Ми очікуємо, що циклон обрушиться на суходіл ввечері, близько 20:00 або 20:30", - сказав директор Індійського метеорологічного департаменту (IMD) Манорама Моханті.

Він також не виключив, що циклон "гулятиме" прибережними районами аж до опівночі. На додачу до цього Біпарджой може спричинити в Аравійському морі хвилі висотою до 3 м , які можуть затопити низовинні прибережні райони як в Індії, так і в Пакистані.

Науковці очікують, що максимальна швидкість вітру становитиме від 115 до 125 км/год з поривами до 140 км/год.

У навчальних закладах та адмінбудівлях влада облаштувала імпровізовані притулки для надання допомоги тимчасовим вимушеним переселенцям. Медзаклади перебувають у стані підвищеної готовності. У Гажараті сьогодні не працюють школи, пляжі та морські нафтові установки.

В Індійському метеодепартаменті очікують, що циклон знесе велику кількість будинків у прибережному штаті. Також, за прогнозом фахівців, можуть бути знищені посіви та плантації.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Мінкульті заявили, що осушені через підрив Каховської ГЕС території дуже цікавлять “чорних археологів”.

Головне