На дах собору Паризької Богоматері повернули хрест через понад п'ять років після пожежі

На дах собору Паризької Богоматері повернули хрест через понад п'ять років після пожежі

Хрест на апсиді собору Паризької Богоматері у французькій столиці повернувся на своє місце після масштабної пожежі у 2019 році. Як пише CBS News, хрест роботи архітектора Ежена Віолле-де-Дюка став єдиним елементом даху, що встояв перед полум'ям.

Перед його встановленням було проведено релігійну церемонію благословення, яку здійснив настоятель-протоієрей собору Нотр-Дам-де-Парі монсеньйор Олів'є Рібадо Дюма.

Хрест, вага якого складає дві тонни, а ширина - 12 м, виготовлений із заліза та прикрашений золотими елементами.

"Хрест упав дуже рано під час пожежі. Тож нам дуже пощастило, бо хрест не дуже згорів, він просто впав, просто… це диво", - розповів керівник проєкту з реконструкції Вінсент Комб.

Над його реконструкцією працювали фахівці металургійного заводу у Нормандії.

"Ми були дуже раді дізнатися, що зможемо використати його, викувати заново та працювати з металом, який був тут, бо хрест був спроектований Віолле-ле-Дюком, тож це дуже важлива частина Нотр-Дюка", - розповів архітектор Аксель Понсонне.

Нагадаємо, пожежа у соборі Паризької Богоматері сталась 15 квітня 2019 року. Внаслідок неї обвалився шпиль будівлі та годинник на ньому, також була втрачена оригінальна покрівля XII століття. Каркас споруди був врятований. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця лопаті червоного вітряка кабаре "Мулен Руж" - однієї з найвизначніших пам'яток французької столиці - з невідомої причини впали на землю. 

 

Головне