На Чернігівщині очікується найбільший за 10 років паводок, - ОВА

На Чернігівщині очікується найбільший за 10 років паводок, - ОВА

Повінь у Чернігівській області може стати найсильнішою за останні 10 років. Місцева влада не виключає евакуацію мешканців окремих населених пунктів.

Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Чернагівської області В'ячеслав Чаус під час брифінгу. За його словами, у Чернігівській області щороку навесні стаються паводки. Найпотужніший раніше був у 2013 році. Цього року масштаби повені можуть бути ще масштабнішими.

"Найкритичніша ситуація по річці Дніпру. І якщо вода буде далі підійматися, а такі прогнози у нас є, то під ризик підтоплення підлягають 22 населені пункти, де мешкає понад 4000 людей", - розповів Чаус.

Наразі поблизу річки затоплені вже сім населених пунктів. За словами голови ОВА, проводяться заходи, аби мешканці отримали необхідну допомогу. Чаус також не виключає, що в разі погіршення ситуації можлива евакуація населення.

"Якщо евакуація буде потрібна, то ми її зробимо", - повідомив він.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, відновили пряме сполучення між Черніговом та Києвом через Десну. Після повномасштабного вторгнення росії та зруйнування мосту водіям доводилося витрачати вдвічі більше часу на об’їзд дорогою “Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів”. Відомо, що будівельні роботи з відновлення мосту стартували в другій половині 2022 року після розмінування території та частини Десни. Наразі від Чернігова до столиці можна доїхати за дві години. Вже облаштовано 20 тимчасових переправ, капітально ремонтують понад 10 мостів.

Головне