Музичне мистецтво втратило великого співака: помер народний артист Олександр Востряков

Музичне мистецтво втратило великого співака: помер народний артист Олександр Востряков

У суботу, 14 жовтня, помер народний артист України, оперний співак Олександр Востряков. Про смерть митця повідомили на офіційному сайті Національної опери України.

Востряков помер через важку хворобу на 80-му році життя.

"З глибоким сумом сповіщаємо, що 14 жовтня 2023 р. на 80-му році життя  через важку хворобу зупинилося серце видатного українського оперного співака, педагога, народного артиста України Олександра Андрійовича Вострякова", - йдеться у повідомленні.

В опері наголосили, що українське музичне мистецтво втратило великого співака, адже з ім’ям Олександра Вострякова пов’язана одна з найяскравіших сторінок сучасного оперного мистецтва. 

"Олександр Андрійович був життєлюбною і життєрадісною людиною. Таким він і залишиться назавжди в пам’яті всіх, хто чув його голос, бачив на сцені, знав у професійному й особистому житті, яке, на превеликий жаль, добігло кінця", - зазначили в Національній опері.

Довідка. Олександр Востряков закінчив Харківський інститут мистецтв ім. I. Котляревського (1970, диригентський факультет; 1973,  клас вокалу Т. Веске), у 1973–76 працював викладачем та водночас був солістом Харківського ДАТОБ ім. М. Лисенка, у 1976-83 - соліст Дніпропетровського театру опери та балету. Протягом трьох десятиліть - від 1983 до 2012 - був провідним солістом Національної опери України.

Востряков був одним з найяскравіших представників української вокальної школи, виступав на найпрестижніших оперних сценах світу. У його доробку - близько чотирьох десятків партій.

Також Олександр Востряков з 1990 року викладав сольний спів у Київській консерваторії (НМАУ) ім. П. Чайковського.

Як повідомляли "Ми-Україна", народна артистка України Ніна Матвієнко померла у віці 75 років. 

Головне