Китайські міста “киплять” від спеки: в КНР готуються до ще вищих температур 

Китайські міста “киплять” від спеки: в КНР готуються до ще вищих температур 

Китай готується до рекордної спеки, влада місцевих провінцій опублікувала відповідні попередження для жителів. Аномально високі температури загрожують енергетичній системі країни, сільському господарству та економіці в цілому, пише Reuters.

В Пекіні у понеділок, 15 травня, синоптики очікують +36°C. У південно-західній провінції Юньнань, якій притаманна досить м'яка погода, останнім днями стовпчик термометра перебуває на позначні вище 40°C. Спека створила величезне навантаження на енергосистему, оскільки мільйони людей увімкнули кондиціонери у своїх оселях.

Попередження про надто високу температуру випустили також у провінції Шаньдун на сході, а також у Цзінані і Тяньцзіні на півночі.

Тривала спека може завдати суттєвих збитків врожаю, що, своєю чергою, призведе до підвищення цін на продукти, підсилити інфляцію та здійснити тиск на економіку КНР, яка тільки-но почала відновлюватися після трирічної ковідної ізоляції.

Нехарактерно високі температурні показники вдарять також і по запасах води на території країни. Того року двомісячний період рекордних температур призвів до висихання основних річок та водотоків, що серйозно вплинуло на річку Янцзи.

Фахівці пов'язують встановлення екстремальної погоди із глобальним потеплінням та кліматичними змінами у світі. Так, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) у своїй свіжій оцінці наголосила на високій ймовірності повернення Ель-Ніньо наприкінці цього року, що, скоріше за все, ще більше посилить спеку.

Як відомо, у глобальному масштабі останні вісім років стали найспекотнішими задокументованими сучасною наукою роками. Кліматологи вважають, що вже цього року або в наступному – людство стане свідком нового температурного рекорду у світі. Абсолютний максимум буде подолано завдяки кліматичним змінам та повернення такого погодного явища як Ель-Ніньо.

Як писав "Ми-Україна" раніше, країни Азії зафіксували квітневі температурні рекорди минулого місяця.

Головне