"Нескінченна рекордна спека" в Азії: у регіоні фіксують квітневі температурні рекорди

Тижні рекордної спеки в Азії тривають. Небачені досі температури фіксують в Таїланді, М'янмі, Лаосі, В'єтнамі, Китаї та Південній Азії.

Як пише The Guardian, виснажлива погода призводить до закриття шкіл в регіонах та стрімкого нарощування споживання населенням електрики.

"У Південно-Східній Азії була нескінченна рекордна спека", - наголосив кліматолог та історик погоди Максиміліан Еррера

У Таїланді влада порадила місцевому населенню не покидати своїх осель, щоб не зазнати шкоди через спеку. Минулими вихідними температура повітря у Бангкоку та інших містах держави досягла 42 градусів за Цельсієм, а індекс спеки (те, як відчувається температура у поєднанні з вологістю) - 54 градусів.

У низці регіонів країни місцеві служби поливали водою житлові будинки та будівлі освітніх закладів, аби хоч трохи знизити у них температуру та запобігти забрудненню повітря.

Спека у Таїланді спричинила різкий стрибок у споживанні електрики. Цього місяця населення країни споживало більш як 39 000 мегават. Цей показник побив торішній квітневий рекорд у 32 000 мегават у квітні.

На Філіппінах навчання перевели в онлайн, вчителі закликали скоротити обсяг навчальних годин.

У М'янмі - в національному окрузі Мон - був зафіксований новий абсолютний рекорд температури для квітня. Стовпчик термометра у вівторок, 25 квітня, піднявся до позначки у 43°C.

Як відомо, у глобальному масштабі останні вісім років стали найспекотнішими задокументованими сучасною наукою роками. Кліматологи вважають, що вже цього року або в наступному – людство стане свідком нового температурного рекорду у світі. Абсолютний максимум буде подолано завдяки кліматичним змінам та повернення такого погодного явища як Ель-Ніньо.

Нагадаємо, у квітні температура поверхні світового океану досягла небаченого до цього рекордно високого рівня, таких показників не було від початку супутникових спостережень.

Як писав "Ми-Україна" раніше, провідні світові експерти в галузі клімату заявили, що людство стоїть на межі непоправної шкоди довкіллю. Якщо цьому не запобігти, світова кліматична криза лише набиратиме обертів.

Головне