Іранську акторку засудили до двох років тюрми через відмову вдягати хіджаб

Іранську акторку засудили до двох років тюрми через відмову вдягати хіджаб

Суд в Ірані засудив акторку Афсан Байєган до двох років позбавлення волі за відсутність хіджабу під час появи на публіці. Як пише іранське інформагентство Fars, зірка отримала вирок за те, що завітала на кінопоказ у капелюсі, а не в традиційному для країни вбранні та опублікувала відповідні фото в соцмережах.

"Байєган була засуджена до двох років тюремного ув'язнення з відстрочкою на п'ять років за носіння капелюха і недотримання закону про носіння хіджабу", - вказує видання.

Місцевий закон вимагає від жінок прикривати голову та шию у громадських місцях. Ця вимога діє в Ірані з 1979 року.

На додачу до суд зобов'язав акторку щотижня відвідувати психологічний центр "для лікування психічного антисімейного розладу" та подати довідку про стан здоров'я після продовження всього курсу лікування.

На додачу до цього, жінка має також вручну законспектувати книгу про важливість носіння хіджабу. На найближчі два роки вона втратила змогу виїжджати з країни та заходити в інтернет.

ЗМІ наголошують, що Байєган також висловлювала підтримку масовим акціям протесту в Ірану, які були викликані загибеллю в поліцейському відділку 22-річної Махси Аміні, яку правоохоронці затримали за неправильне носіння хустки.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня іранська влада оголосила про старт нової кампанії з примушування жінок дотримуватися ісламського дрескоду. В країні після 10 місяців “простою” відновила роботу так звана “поліція моралі”.

Головне