Народжуваність в Японії знижується сьомий рік поспіль. За підсумками 2022 року показник виявився рекордно мінімальним. Відповідні дані оприлюднило японське Міністерво охорони здоров'я, пише Reuters.
Середня кількість дітей, народжених однією жінкою упродовж життя - коефіцієнт фертильності - торік становив 1,2565. Попереднє мінімальне значення японські науковці зафіксували у 2005 році - тоді показник був на рівні 1,2601. Для того, аби в країні підтримувалась стабільна популяція цей коефіцієнт має становити як мінімум 2,07.
Подолання демографічної кризи, яка супроводжується скороченням населення та його старінням, стало одним з пріоритетних напрямків роботи японського прем'єра Фуміо Кісіди. Попри високий рівень держборгу, його уряд запланував виділення 25 млрд доларів на рік, які будуть скеровані на заходи підтримки для батьків.
"Молодий прошарок населення почне різко скорочуватися у 2030-х роках. Період часу до цього моменту — є нашим останнім шансом повернути назад тенденцію скорочення народжуваності", — наголосив він.
Аналогічна проблема спостерігається і в Китаї. Стурбовані ситуацією місцеві чиновники висунули більше як 20 рекомендацій, які могли б посприяти підвищенню народжуваності, серед яких: виплата субсидій родинам на першу дитину (нині в КНР її дають на другу та третю дитину), розширення безплатної освіти, вдосконалення програми лікування безпліддя та інші.
Більше про те, як повномасштабна війна вплинула на демографічну ситуацію в Україні - читайте у блозі Світлани Аксьонової (провідного наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України) для "Ми-Україна".